FAQ

FAQ - VAŠE ČASTÉ DOTAZY

 
JE BEENODE VHODNÝ I PRO MNE?

Beenode hledač věcí není vhodný pro děti do 3 let. Jinak vzhledem k jednoduchosti ovládání a přehledné aplikaci je opravdu pro každého.
Omezení je pouze na straně typu zařízení (mobilního telefonu a tabletu), na kterém chcete Beenode používat.

BUDE APLIKACE FUNGOVAT NA MÉM MOBILNÍM TELEFONU?

Aplikaci je možné nainstalovat na telefony a tablety s Androidem od verze 4.4 a s podporou Bluetooth 4.0.
Jsou to například tato zařízení: Acer, Asus, Honor, HTC One, Huawei, Lenovo, Nexus, OnePlus, Samsung, Sony Xperia.

Aplikaci je možné nainstalovat na telefony iPhone 4s a vyšší s podporou Bluetooth 4.0.

Funkčnost aplikace garantujeme na mobilních telefonech a tabletech, které jsou aktuálně v nabídce mobilních operátorů O2, T-MOBILE a Vodafone.

Na některých levných modelech značek Lenovo, Acer a Asus se může objevit problém s komunikací Bluetooth. Je to bohužel způsobeno nekvalitní Bluetooth elektronikou v daném mobilním telefonu. Tyto problémny nejsou na naší straně a proto je nemůžeme ovlivnit.

Nejlepší možnost, jak ověřit dostupnost aplikace pro váš mobilní telefon či tablet, je aplikaci předem nainstalovat. Pokud se vám aplikace nenabídne ke stažení, znamená to, že Vaše zařízení má starší verzi systému.BUDE APLIKACE TAKÉ PRO WINDOWS PHONE?

Výhledově neplánujeme vývoj aplikace pro mobilní telefony s operačním systémem Windows.

JE MOŽNÉ REGISTROVAT BEENODE NA DVOU A VÍCE MOBILNÍCH TELEFONECH?

Zařízení Beenode je možné registrovat na více mobilních telefonech. Ve stejný okamžik může být spojený se zařízením pouze jeden mobilní telefon. Informace o zařízení se mezi mobilními telefony nepředávají.

JE MOŽNÉ NA MOBILNÍM TELEFONU POUŽÍVAT VÍCE ZAŘÍZENÍ BEENODE?

Ano, je to možné. Počet registrovaných zařízení Beenode v aplikaci není omezeno. Z jednoho telefonu je tak možné mít přehled například o svých klíčů od auta, klíčů od bytu, peněženky, batohu, jízdním kole a dalších věcech.

JAKÝ MÁ BEENODE DOSAH?

Zařízení Beenode komunikuje pomocí Bluetooth 4.0., které má technologický dosah max do 50 metrů. V praxi to je méně, záleží na okolním prostředí. Ve vnitřních prostorách je dosah kolem 5 až 15 metrů. Ve venkovních prostorách je dosah kolem 10 až 50 metrů.
Vzdálenost do 10 metrů je dostačující k tomu, abyste zařízení prozvonili a mohli věc najít podle zvuku. Pokud jste mimo dosah věci, zobrazíte si mapu v aplikaci s poslední polohou a časem, kde jste danou věci nechali.

OBSAHUJE BEENODE GPS?

Zařízení Beenode nemá GPS. Aktuální GPS pozici si aplikace ukládá přes GPS v mobilním telefonu. Na mapě si tak můžete zobrazit místo, kde jste věc naposledy nechali.

BUDE BEENODE FUNGOVAT I V ZAHRANIČÍ?

Ano, určitě :-) Beenode Vám bude fungovat kdekoliv na světě. Díky tomu, že zařízení komunikuje pomocí Bluetooth napřímo s mobilním telefonem, není tato komunikace ovlivněna místem.

POTŘEBUJE BEENODE INTERNET, POUŽÍVÁ APLIKACE MOBILNÍ DATA?

Pro fungování aplikace Beenode není potřeba internet, signál operátora, ani mobilní data. Aplikace funguje zcela v offline režimu. Díky tomu, můžete aplikaci používat kdekoliv bez omezení.

CO KDYŽ VYPNU V TELEFONU GPS?

Pokud v mobilním telefonu vypnete zjišťování polohy GPS, aplikace Beenode bude i nadále funkční, pouze nebude moci zjistit aktuální polohu, kde se zařízení Beenode nachází. V případě ztráty věci, tak nebudete vědět, na jakém místě jste byly naposledy v dosahu hledané věci.

CO KDYŽ VYPNU V TELEFONU BLUETOOTH?

Pokud v mobilním telefonu vypnete Bluetooth, bude to mít zásadní vliv na fungování Beenode. Zařízení Beenode komunikuje s mobilním telefonem pouze prostřednictvím Bluetooth, bez kterého není možné navázat spojení mezi sebou a zařízení Beenode vyhledat.
Beenode využívá novou verzi Bluetooth 4.0, tzv. Bluetooth Low Energy, které spotřebovává 50x méně energie, než klasické Bluetooth. Není tedy důvod v mobilním telefonu vypínat Bleutooth.

MOHU NAJÍT KLÍČE KDYŽ NEJSEM V DOSAHU ZAŘÍZENÍ?

Pokud nejste v dosahu zařízení, které máte na klíčích, nemůžete si klíče prozvonit. Můžete se ale podívat v aplikaci Beenode do mapy, kde naposledy jste byli v dosahu hledaných klíčů. Díky tomu budete vědět, kde máte klíče hledat.

NAJDU BEENODE VE TMĚ?

Najít Beenode ve tmě není žádný problém :-)
Zařízení Beenode nejenom vydává hlasitý zvuk (melodii), ale také i bliká barevné LED světélko, které vám usnadní hledání ve tmě.

JAK POZNÁM, ŽE SE VYBILA BATERIE?

Pokud je baterie v zařízení Beenode vybitá, upozorní Vás na to aplikace Beenode v přehledu registrovanch Beenodů, kde se zobrazí ikonka signalizující prázdnou baterii.
Pokud je baterie v zařízení již vybitá, poznáte to také tak, že při spuštění alarmu na zařízení, se ozve pouze jedno krátké pípnutí a poté aplikace ztratí spojení se zařízením.

CO KDYŽ SE VYBIJE BATERIE?

Pokud je baterie v zařízení již vybitá, nějakou dobu vám bude ještě fungovat spojení mezi mobilním telefon, ale při spuštění alarmu na zařízení, se ozve pouze jedno krátké pípnutí a poté aplikace ztratí spojení se zařízením.

Výměna baterie CR2032 v zařízení je snadná a zabere pouze několik vteřin.

CO ZNAMENÁ FUNKCE SELFIE?

V aplikace Beenode je funkce SELFIE, pomocí které lze vzdáleně ovládat spoušť fotoaparátu v mobilním telefonu. Díky tomu bude pořízení fotografií ještě mnohem snažší.

BEENODE NEFUNGUJE S TELEFONEM IGET BLACKVIEW BV6000S. CO S TÍM?

Telefon iGET Blackview BV6000S má bohužel problémovou verzi Androidu 6.0, ve které máme ze strany Googlu potvrzenou chybu v Bluetooth komunikaci, která je nezbytná pro fungování Beenode.
Tento problém je odstraněn až ve verzi Androidu 6.0.1.. Proto v tomto případě pomůže jedině upgrade telefonu na verzi 6.0.1 nebo downgrade na starší verzi Android 5.
Požádejte o pomoc s aktualizací Androidu prodejce telefonu.

BEENODE NEFUNGUJE S TELEFONEM HUAWEI P8 LITE. CO S TÍM?

Telefon Huawei P8 Lite má bohužel problémovou verzi Androidu 6.0, ve které máme ze strany Googlu potvrzenou chybu v Bluetooth komunikaci, která je nezbytná pro fungování Beenode.
Tento problém je odstraněn až ve verzi Androidu 6.0.1.. Proto v tomto případě pomůže jedině upgrade telefonu na verzi 6.0.1 nebo downgrade na starší verzi Android 5.
Požádejte o pomoc s aktualizací Androidu prodejce telefonu nebo komunitu www.huafan.cz.

BUDE FUNGOVAT BEENODE, KDYŽ JSOU K MOBILNÍMU TELEFONU PŘIPOJENY CHYTRÉ HODINKY (GEAR S3, IWATCH APOD.)?

Zařízení Beenode bez problému funguje, ikdyž jsou k mobilnímu telefonu připojeny další Bluetooth zařízení. S jistotou Vám to ale u všech typů zařízení garantovat nemůžeme.
Záleží na výrobci daného zařízení. Máme potvrzeno u iWatch pvní generace, že ruší ostatní Bluetooth zařízení včetně zařízení Beenode.
Nejlepší možností je si Beenode osobně vyzkoušet. Garantujeme vrácení peněz do 30 dnů bez udání důvodu, máte tedy dostatek času na to si zařízení vyzkoušet.

This website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.